Достапни линкови

Легализација на марихуаната за рекреативни цели?


Легализација на марихуаната за рекреативни цели?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

Лани во мај и политичарите и здравствената фела рекоа дека кај нас се уште нема услови за легализирање за рекреативна употреба. Сепак, прашањето остана отворено, па РСЕ организираше младинска онлајн дебата, дали марихуаната треба да се легализира за рекреативна употреба.

Поврзано

Категории

XS
SM
MD
LG