Достапни линкови

Дали и како да се учи веронаука?


Дали и како да се учи веронаука?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

Од осамостојувањето на државата само неколку пати сериозно е отворено прашањето за воведување на веронаука како предмет. Поголемиот дел од младите сакаат да учат веронаука и велат: Предрасудите се од незнаење. Во Слободоумни младите дебатираат - Кога и како да се изучува веронауката?

Категории

XS
SM
MD
LG