Достапни линкови

Нови сили против старите стереотипи меѓу Македонците и Албанците


Нови сили против старите стереотипи меѓу Македонците и Албанците
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:36 0:00

Предрасудите меѓу Македонците и Албанците години на назад подгреваат тензии, омраза, па дури и насилство. РСЕ во серијалот „Слободоумни“ организираше дебата дали новите генерации можат да ги победат старите предрасуди и да живееме во општество во кое ќе нема „Шиптари и каури“.

Категории

XS
SM
MD
LG