Достапни линкови

Можат ли младите да ги урнат ѕидовите меѓу Грција и Северна Македонија?


Можат ли младите да ги урнат ѕидовите меѓу Грција и Северна Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Спорот за името три децении создаваше ѕидови меѓу Македонците и Грците. Младите велат дека тие најмногу ги чувствуваат бариерите,а најмалку се виновни за тоа. Слободна Европа отвори дебата меѓу млади од Грција и од Северна Македонија - Дали тие можат да ги урнат ѕидовите за подобра иднина?

Категории

XS
SM
MD
LG