Достапни линкови

Гласачи на 16 години - Влијателни или изманипулирани?


Гласачи на 16 години - Влијателни или изманипулирани?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

Реобјавено - Дали младите од 16 години треба да имаат право на глас. Дали со тоа ќе имаат поголемо влијание врз полииката или пак ќе бидат манипулирани од политичарите? Какви се размислувата на средношколци?

Категории

XS
SM
MD
LG