Достапни линкови

Државнa или приватнa работа - Млади трендови против стари матрици


Државнa или приватнa работа - Млади трендови против стари матрици
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Во Северна Македонија 45% од младите сакаат да работат во државна служба. Велат, партиска книшка за малку работа и за добра плата. Но, не се малку ни оние на спротивната страна. Тие во дебатата на „Слободоумни“ велат дека може да се смени таа стара матрица.

Категории

XS
SM
MD
LG