Достапни линкови

Како против ученичкиот булинг во Македонија?


Како против ученичкиот булинг во Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Булингот меѓу младите во Македонија е се почеста појава. Во 13-тата дебата на „Слободоумни“ на Радио Слободна Европа, младите соговорници ги лоцираат причините за врсничкото насилство, го објаснуваат своето искуство и нудат решенија како тоа да се намали, а потоа и да искорени.

Категории

XS
SM
MD
LG