Достапни линкови

Гранатиран живот: Една година од руската инвазија во Украина


Гранатиран живот: Една година од руската инвазија во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00

Една година по руската инвазија Украинците во Киев се обидуваат да се прилагодат на животот во воени услови. Конфликтот принуди над 8 милиони луѓе да ја напуштат Украина, а 6 милиони се внатрешно раселени. Украинците во Македонија живеат во мир, ама сонуваат за нормален живот во родната Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG