Достапни линкови

Да се остане или да се емигрира?


Да се остане или да се емигрира?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Според Економист, земјава е на 8-мо место во светот според одливот на мозоци. Што мислат младите за овој проблем. Зошто повеќе сакаат да заминат отколку да останат и во својата земја да ја градат кариерата и иднината? Слободна Европа отвори дебата со студенти и средношколци на оваа тема.

Категории

XS
SM
MD
LG