Достапни линкови

Од зима во лето - што ни направија климатските промени?


Од зима во лето - што ни направија климатските промени?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:23 0:00

Полни плажи во Шпанија во март. Снежни бури во Велика Британија. Во Македонија расцветана природа, раззеленети паркови и штркови во гнездата. Граѓаните велат дека нема веќе четири годишни времиња. Загрижени се за тоа какви последици ќе донесат климатските промени на идните генерации.

Категории

XS
SM
MD
LG