Достапни линкови

Онлајн учењето - Успешно или не?


Онлајн учењето - Успешно или не?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00

Речиси 3 месеци средношколците, поради пандемијата, а по предлог на Владата, посетуваа настава на далечина. Како дел од серијалот „Слободоумни“, РСЕ организираше средношколска онлајн дебата за ова решение - Беше ли успешно или не? Денеска ја репризираме дебатата објавена на 22 јуни 2020 година.

Категории

XS
SM
MD
LG