Достапни линкови

Гимназија или стручно школо - Чиновник или занаетчија?


Гимназија или стручно школо - Чиновник или занаетчија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:31 0:00

Стручните школи се неатрактивни. Лани за пекари учеле само 4 ученици, а во општествените смерови речиси нема слободни места. Владата понуди 1000 модуларни програми за средно стручно образование. Младите во „Слободоумни“ на РСЕ дебатираат: Гимназија или стручно школо, чиновник или занаетчија?

Категории

XS
SM
MD
LG