Достапни линкови

По полнолетство - Самостојни или со мама и тато?


По полнолетство - Самостојни или со мама и тато?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Европските трендови се младите кои се полнолетни да почнат да живеат одделно од родителите за да се осамостојат. И кај нас постои трендот, но и низа пречки за тоа. Младите во Слободоумни на РСЕ дебатираат - Треба ли и можат ли младите во Македонија по полнолетство да почнат самостоен живот?

Категории

XS
SM
MD
LG