Достапни линкови

Настава преку звучници на отворено


Настава преку звучници на отворено
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

По четиримесечна пауза поради пандемијата, наставата во Индија продолжи. Во градовите децата следат онлајн настава, но во селата нема стабилна интернет врска и тоа не е опција. Затоа, невладина организација носи звучник преку кој се пуштаат претходни снимени предавања за да децата следат настава на отворено. Проектот го има во шест села и целта е да се стигне до илјада ученици.

XS
SM
MD
LG