Достапни линкови

Гласањето на претседателските избори - мирно и без проблеми


Гласањето на претседателските избори - мирно и без проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

На гласачките места во Скопје, кои ги посетивме претпладне, изјаснувањето на граѓаните со право на глас се одвива без проблеми. Тоа го потврдија и претставници на избирачките одбори и граѓаните. Затекнавме и странски набљудувачи. Гласачките места беа отворени во 7 часот, а ќе се гласа до 19 часот.

Категории

XS
SM
MD
LG