Достапни линкови

Русија ќе биде закана сѐ додека е Путин на власт


Русија ќе биде закана сѐ додека е Путин на власт
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Русија е и ќе биде закана за светскиот мир се додека е на власт режимот на рускиот претседател Владимир Путин. вели во интервјуто за РСЕ поранешниот американски советник за национална безбедност, Џон Болтон. Според него, евентуалното излегување на САД од НАТО ќе биде катастрофа.

Категории

XS
SM
MD
LG