Достапни линкови

Што е заднината на апсењето на рускиот заменик министер за одбрана?


Што е заднината на апсењето на рускиот заменик министер за одбрана?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Рускиот заменик министер за одбрана Тимур Иванов е уапсен под сомнение за земање мито во вредност од 10 милиони долари, јавуваат руските медиуми. Доколку биде прогласен за виновен, може да се соочи со казна затвор до 15 години. Што се крие зад апсењето на Иванов и зошто тоа може да го ослабне неговиот шеф, министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

Категории

XS
SM
MD
LG