Достапни линкови

Првиот круг претседателски избори - мирен со незначителни проблеми


Првиот круг претседателски избори - мирен со незначителни проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

На гласачките места во Скопје, кои ги посетивме во текот на денот, изјаснувањето на граѓаните со право на глас се одвива без проблеми. Тоа го потврдија и претставници на избирачките одбори и граѓаните. Затекнавме и странски набљудувачи. Гласачките места се затвораат во 19 часот.

Категории

XS
SM
MD
LG