Достапни линкови

Гореше станбена зграда по смртоносните руски напади на Днепропетровск


Гореше станбена зграда по смртоносните руски напади на Днепропетровск
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Украинските власти објавија дека во руските воздушни напади рано на 19 април биле убиени најмалку девет лица во областа Днепропетровск. Најголем дел од жртвите биле во градот Синелникове. Во регионалниот центар Днипро, петкатна станбена зграда во централното градско подрачје се запали откако беше погодена од фрагменти од соборена руска ракета.

Категории

XS
SM
MD
LG