Достапни линкови

Основци од Скопје - новинари на Инстаграм


Основци од Скопје - новинари на Инстаграм
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Група ученици од осмо и деветто одделение во основното училиште „Александар Македонски“ во Скопје, речиси половина година се дел од медиумскиот клуб „Млади креативци“. Клубот е формиран како дел од проектот на УСАИД за медиумска писменост „Младите размислуваат“, а функционира во рамки на новинарската секција во училиштето. Како медиум за новинарски израз ја избрале социјалната мрежа Инстаграм. Таму, објавуваат видеа на теми кои сметаат дека им се важни и интересни на врсниците.

Категории

XS
SM
MD
LG