Достапни линкови

Сериозни здравствени ризици од палењето стари гуми во Црна Гора


Сериозни здравствени ризици од палењето стари гуми во Црна Гора
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Жителите на Подгорица со години се изложени на опасни токсини, благодарение на практиката на околните компании за отпад, кои согоруваат дотраени гуми за да извлечат метална жица од нив. Тоа предизивкува сериозни здравствени проблеми. Црногорските власти прават малку за да ги спроведат правилата за животна средина, велат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG