Достапни линкови

Изборната победа, отровен подарок за Ердоган


Турската Партија на правдата и развојот неочекувано однесе убедлива победа на вчерашните избори. Со тоа во земјата се врати владеењето на една партија што ќе ја зајакне моќта на претседателот Реџеп Таип Ердоган. Според експертите, тоа ќе ги продлабочи социјалните разлики во Турција.

XS
SM
MD
LG