Достапни линкови

Младите за помошта од психолозите - Страв или незнаење?


Младите за помошта од психолозите - Страв или незнаење?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:15 0:00

Младите не се одлучуваат лесно за помош од психолог кога сами или со родителите не успеале да решат некој проблем. Се буди свеста дека менталното здравје е важно како и физичкото, но се уште постои изговорот „Зошто на психолог, не сум луд“. На оваа тема младите дебатираа во „Слободоумни“

Категории

XS
SM
MD
LG