Достапни линкови

Млади иноватори претприемачи - Идеи има, а помош?


Млади иноватори претприемачи - Идеи има, а помош?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:31 0:00

Државата вети финансирање со програма „Од идеја до концепт за успешен бизнис“. Од Фондот за иновации објавуваат над 550 кофинансирани проекти и 76 милиони евра инвестиции. „Слободиумни“ на РСЕ отвори дебата: Поддржани ли се доволно младите иноватори-претприемачи во Македонија?

Категории

XS
SM
MD
LG