Достапни линкови

Младите сакаат сексуално образование - но кога?


Младите сакаат сексуално образование - но кога?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:59 0:00

Над 90% од младите бараат да се воведе предмет сексуално образование, а според некои од последните истражувања, и над 80% од родителите се ЗА. Дилемата е кога да се воведе. Слободна Европа организираше дебата за сексуалното образование - Дали да се воведе и дали во основно или во средно образование?

Категории

XS
SM
MD
LG