Достапни линкови

Фати „доаѓа“ од иднината за да помогне во сегашноста


Фати „доаѓа“ од иднината за да помогне во сегашноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Роботот Фати е креација на Јусеф Ал-Калам. Првично бил играчка, но сега е помошник на ученици и студенти за развивање вештини и знаења за технологијата.

XS
SM
MD
LG