Достапни линкови

„Скопје се смее“ - журка со музика и маски


„Скопје се смее“ - журка со музика и маски
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Самовили, принцези, бетмени, супермени беа дел од стотиците маски кои денеска на плоштадот Македонија го одбележаа 1-ви април. Забавата, која ја организира Град Скопје и Детски културен центар „Карпош“, е под мотото „Скопје се смее“ и има програма до 19 часот.

Категории

XS
SM
MD
LG