Достапни линкови

Путиновите луѓе во Македонија


Путиновите луѓе во Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:12 0:00

Москва секогаш има посебни тимови кои ги водат сите операции на Балканот, а со тоа и во Македонија. Дел од членовите на тие тимови ѝ станаа познати на јавноста откако Кремљ ги засили акциите и откако влегоа во извештаите на истражувачките новинари и аналитичари и во досиеата на безбедносните служби

XS
SM
MD
LG