Достапни линкови

Руско Белизе за Македонија


Руско Белизе за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Дел од руските инвеститори во Македонија, чии траги водат до даночни раеви како Белизе и Кипар, изминатите години силно се обидувале да ја вратат Македонија од евроатлантскиот пат и да ја внесат во јатото на Русија, стои во најновиот извештај на Центарот за изучување на демократијата од Софија

Категории

XS
SM
MD
LG