Достапни линкови

Руски разузнавачи меѓу Македонија и НАТО


Руски разузнавачи меѓу Македонија и НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

Според официјални разузнавачки документи, од самитот на НАТО во 2008 година па наваму, Македонија се соочува со силна субверзивна пропаганда и разузнавачка активност координирана од Москва, се вели во извештајот на „Џејмстаун“, фондација специјализирана за политички анализи.

Категории

XS
SM
MD
LG