Достапни линкови

Русија со раздор на Балканот против ширењето на НАТО и ЕУ


Русија со раздор на Балканот против ширењето на НАТО и ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Користејќи ги дезинформациите и пропагандата како моќно оружје, Москва сака да ја запре евроинтеграцијата на Западен Балкан, бидејќи смета дека со тоа ќе го запре ширењето на ЕУ и НАТО, стои во најновиот извештај на германскиот институт „Конрад Аденауер“ за руското влијание на Балканот.

XS
SM
MD
LG