Достапни линкови

Советниците на Путин во Скопје - Мисија со скриен национал-болшевизам?


Советниците на Путин во Скопје - Мисија со скриен национал-болшевизам?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Посетата на Александар Дугин, највлијателниот советник на рускиот претседател Владимир Путин, на Македонија е дел од стратегијата за ширење на руското влијание, велат аналитичарите. Тие предупредуваат дека зад таа стратегија се крие “национал-болшевизам произлезен од национал-социјализмот“.

Категории

XS
SM
MD
LG