Достапни линкови

Руска хибридна војна - Балканот и Македонија следен фронт


Руска хибридна војна - Балканот и Македонија следен фронт
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Со лажни вести на социјалните мрежи, хакерски напади и со дезинформации место калашникови, Русија својата хибридна војна против Западот ја почнува и на Балканот, каде државите како Македонија, кои иако се евроатлантски ориентирани, не се во ЕУ и НАТО, и како такви се најранливи, велат експертите.

XS
SM
MD
LG