Достапни линкови

Кремљ во постреферендумските сценарија за Македонија


Кремљ во постреферендумските сценарија за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Во постреферендумска Македонија се можни три сценарија, се вели во најновата анализа на универзитетскиот професор д-р Блерим Река. Во две од тие сценарија, Москва може да ја бара својата шанса за антизападно дејствување.

Категории

XS
SM
MD
LG