Достапни линкови

Руско противење на македонското членство во НАТО


Руско противење на македонското членство во НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Фактот дека како Македонија се приближува до влез во НАТО, така се зголемуваат руските обиди за одвраќање на земјата од патот кон Алијансата, го покажува и заканата од рускиот претставник во ЕУ Владимир Чижов дека македонскиот влез во НАТО е грешка од која ќе има последици.

XS
SM
MD
LG