Достапни линкови

Дваесетина загинати во пожарите во Калифорнија


Дваесетина загинати во пожарите во Калифорнија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Стотици пожарникарски екипи се борат со шумските пожари во северна Калифорнија што досега однесоа над 20 човечки животи, додека стотици се уште се водат за исчезнати. Пожарите избувнаа на 8 октомври, а се уште не е познато која е причината. Околу 20 илјади луѓе се евакуирани.

XS
SM
MD
LG