Достапни линкови

Дваесетина загинати во пожарите во Калифорнија


Стотици пожарникарски екипи се борат со шумските пожари во северна Калифорнија што досега однесоа над 20 човечки животи, додека стотици се уште се водат за исчезнати. Пожарите избувнаа на 8 октомври, а се уште не е познато која е причината. Околу 20 илјади луѓе се евакуирани.

XS
SM
MD
LG