Достапни линкови

Тумаџ Салехи, иранскиот рапер осуден на смрт и покрај глобалните протести


Тумаџ Салехи, иранскиот рапер осуден на смрт и покрај глобалните протести
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Се случи силна глобална реакција откако Иран му изрече смртна казна на Тумаџ Салехи, 33-годишен рапер, приведен поради поддршка на протестите низ целата земја по смртта во притвор на Махса Амини во 2022 година. Негова истакната поддржувачка за РСЕ рече дека се надева оти Техеран ќе отстапи од казната за да избегне нов бран масовни протести

Категории

XS
SM
MD
LG