Достапни линкови

Масовни протести во Ереван против договорот за границата со Азербејџан


Масовни протести во Ереван против договорот за границата со Азербејџан
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Десетици илјади Ерменци се собраа во Ереван на 9 мај поради договорот за демаркација на границата со кој се отстапува дел од земјата на Азербејџан. Водачот на протестот, архиепископот Баграт Галстанијан, го повика премиерот Никол Пашинијан да поднесе оставка поради договорот.

Категории

XS
SM
MD
LG