Достапни линкови

Гласање без проблеми: „Кој и да победи, нека има мир“


Гласање без проблеми: „Кој и да победи, нека има мир“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Изборниот ден е мирен и се гласа без никакви пречки, велат и официјалните лица во избирачките одбори, но и граѓаните кои ги сретнавме на неколку гласачки места во скопски Карпош, Центар и во Општина Сарај. Во очекување на резултатите од претседателските и парламентарните избори во Северна Македонија, еден од гласачите порача: „Кој сака нека победи, нека има мир, нека има соживот. И пари да има.“

Категории

XS
SM
MD
LG