Достапни линкови

Илјада евра за килограм магарешко сирење


Илјада евра за килограм магарешко сирење
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Млекото од магаре е лековито и скоро невозможно за производство на сирење. Ова млеко нема доволно количини од протеинот казеин, кој е потребен за згуснување на млекото за да се направи сирење. Српската фарма Засавица е единствената во светот која успеала да направи сирење.

XS
SM
MD
LG