Достапни линкови

Тетоважи за болката да се претвори во уметност


Тетоважи за болката да се претвори во уметност
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Бразилска тату уметница почнала социјален проект во своето студио во Сао Паоло, за да им помогне на жените кои имаат лузни бидејќи биле жртви на семејно насилство, доживеале сообраќајна незгода или имаат физичка трага од некоја болест. Таа бесплатно ги покрива нивните лузни со тетоважи за да им помогне да ја трансформираат болката во уметност.

Категории

XS
SM
MD
LG