Достапни линкови

„Држете го талентот жив, некој ќе го вреднува“


„Држете го талентот жив, некој ќе го вреднува“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Има насликано мурали на повеќе локации во светот, неколку во Скопје, а најмногу во родното Куманово. За 24-годишниот Дејвид Стоилковски, токму муралите се најудобен терен за изразување, иако има и портфолио со графити и тетоважи. Дипломираниот графичар кој сега е на магистерски по сликарство им порачува на младите да го одржуваат талентот жив, а на институциите да ги препознаат младите кои сакаат да придонесат во општеството.

Категории

XS
SM
MD
LG