Достапни линкови

Уметнички тетоважи наместо лузни од семејно насилство


Уметнички тетоважи наместо лузни од семејно насилство
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Руската уметничка за тетоважи Евгенија Захар им помага на жртви на семејно насилство со нејзината уметност. Захар на лузните од физички напад црта тетоважи, помагајќи им барем малку на жртвите да ја надминат траумата. Со ова таа сака да ја покрене свеста за спречување на семејното насилство.

Категории

XS
SM
MD
LG