Достапни линкови

Од тетоважи до токени на првата крипто-изложба во Токио


Од тетоважи до токени на првата крипто-изложба во Токио
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Уметник од Токио ги изложи своите дела во форма на уникатни виртуелни токени (NFT), на првата крипто-изложба во Јапонија. Овие токени ја користат истата блокчејн технологија која стои зад криптовалутите, а оваа година година станаа мејнстрим, генерирајќи неколку стотици милиони долари во трансакции, секој месец.

Категории

XS
SM
MD
LG