Достапни линкови

Во 90 секунди

сабота 22 јули 2017

Calendar
2017
јануари февруари март април мај јуни јули август септември октомври ноември декември
јули 2017
пон втр срд чет пет саб нед
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Украинските војници, кои учествуваа на заедничка вежба со војниците на НАТО, ја вкусија и храната на Алијансата. Разликата е огромна.

Судењето за обидот за државен удар во Црна Гора за време на изборите во минатата година денеска беше одложено поради барање на одбраната за смена на обвинителот. Во случајот осомничени се 14 лица, вклучувајќи и двајца проруски опозициски лидери, деветмина српски државјани, како и двајца Руси.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG