Достапни линкови

Мини хидрауличен багер - изум на тинејџер бегалец


Мини хидрауличен багер - изум на тинејџер бегалец
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

За да покаже дека сака да стане инженер, 15-годишен Рохинџа бегалец од Мјанмар, конструирал хидрауличен мини-багер. Деловите ги собирал низ најголемата бегалска населба во светот, во Бангладеш, каде тој живее со своето семејство.

Категории

XS
SM
MD
LG