Достапни линкови

Тинејџер - пилот лета сам околу светот


Тинејџер - пилот лета сам околу светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Тинејџерот Мек Радерфорд, сака да стане најмладиот пилот кој сам лета низ светот. Го следи примерот на неговата постара сестра Зара, која важи за најмладата жена која направила соло „круг“ околу светот, на 19-годишна возраст. Мек се надева дека ќе ги инспирира младите да ги следат своите соништа.

Категории

XS
SM
MD
LG