Достапни линкови

Џиновско домино на улица, во паб, низ дома...Џиновско домино на улица, во паб, низ дома...
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Низа од над 7000 домино блокови, „каскадираше“ низ улиците, пабовите, домовите и трговските центри во Норич, Анаглија, на 13-ти мај. Со инсталацијата се отвори 250-тото издание на Фестивалот на уметности во Норфолк и Норич.

Категории

XS
SM
MD
LG