Достапни линкови

Tинејџерка со една нога и без раце е акробатска танчарка на шипка


Tинејџерка со една нога и без раце е акробатска танчарка на шипка
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Петнаесетгодишната Франческа Чезарини е родена без раце и со една нога. Па нејзината мајка била повеќе од малку изненадена кога таа ѝ кажала дека сака да се занимава со акробатско танцување на шипка. Младата Италијанка решила да го следи својот сон, стигнала до Светско првенство во танцување на шипка и добила златен медал.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG