Достапни линкови

Семејство од Чешка кое живее во Скопје - „Уживаме тука, иако има и нешто што ни пречи“


Семејство од Чешка кое живее во Скопје - „Уживаме тука, иако има и нешто што ни пречи“
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Семејството Вит веќе 4 години живее на скопска адреса, наместо во Брно, Чешка. Дошле поради работа, но нашле повеќе причини за да останат. Меѓу сето она што им е убаво во македонското секојдневие има и нешто кое не им се допаѓа. Сепак, велат, тие во Скопје имаат среќен и интересен живот.

Категории

XS
SM
MD
LG